آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های تیک دیجیتال بوده و در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این، ممکن است مشتریان محترم پس از خرید با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.
مواردی از قبیل:

۱- اگر محصولی به دستتان رسید که از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات موجود در سایت مغایر و یا کسری اقلام باشد. در این صورت:

باید ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری به تیک دیجیتال اطلاع دهید.در صورتی که این تفاوت اعم از رنگ ، مدل ، مقدار حافظه و گارانتی (مشخصات فنی) قابل تشخیص باشد باید بدون باز کردن جعبه و پلمب محصول ، آن را به تیک دیجیتال اطلاع دهید. کارشناسان این امر ظرف مدت ۷۲ ساعت از دریافت به بررسی مسئله پرداخته و در صورت تایید کارشناس تعویض انجام می گردد.در صورت عدم تایید کارشناسان، محصول برای مشتری پس فرستاده می شود.

۲- اگر محصولی به دستتان رسید که دارای ایراد یا اشکال فنی باشد ویا مغایرت مدنظر به شکلی باشد که پس از روشن کردن کالا مشخص شود در این صورت:

تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به اطلاع فروشگاه تیک دیجیتال برسانید. چنانچه اشاره شد، برخی از ایرادات در طی ساعات اولیه استفاده از دستگاه مشخص نبوده از این رو می توان این گونه ایرادات را در طی گارانتی ۳ روز بازگشت کالا به تیک دیجیتال اعلام کنید.
شایان ذکر است چنانچه در طی استفاده اولیه خط و خش بروی دستگاه ایجاد شده باشد، امکان رسیدگی به درخواست خریدار وجود نخواهد داشت و دستگاه شامل گارانتی ۳ روز بازگشت کالا نخواهد بود.

۳- اگر محصولی به دستتان رسید که ایراد فیزیکی یا ظاهری و یا آسیب دیده باشد در این صورت:

باید حداکثر طی ۲۴ ساعت از تحویل کالا ، از طریق ایمیل ، تلفن و یا پشتیبانی آنلاین به تیک دیجیتال اطلاع دهید.
توجه به این مهم ضروری است:
کارتن و جعبه محصولات نگهداری و از دور ریختن آن خودداری شود. پاره کردن ، مخدوش کردن و یا نوشتن روی جعبه محصول امکان استفاده ازضمانت بازگشت را برای مشتریان از بین می برد.
در صورت وجود خرابی در محصول تا ۳روز بعد از تحویل پست گارانتی گوشی های خریداری شده توسط مشتری به عهده شرکت گارانتی کننده می باشد و تیک دیجیتال هیچ گونه مسئولیتی در قبال گوشی های گارانتی دار ندارد.
کارشناسان فنی ما ظرف مدت ۷۲ ساعت از دریافت کالا به بررسی مشکل پرداخته و در صورت تایید، محصول تعویض می گردد درغیراین صورت محصول پس فرستاده خواهد شد.

۴- اگر خریدی از ما انجام دادید و منصرف شدید در این صورت:

اگر هنوز سفارش ارسال نکردید، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات تیک دیجیتال (شماره تلفن۰۴۱۳۵۵۴۰۶۶۳) اطلاع دهید.
حداکثر زمان انصراف از خرید ۱ روز پس از دریافت کالا می باشد که مبنای زمان دریافت کالا نیز زمان اعلامی شرکت پست(سایت پست) بوده و دراین حالت شرایط بازگرداندن کالای مربوطه در صورتیست که:
• کالا تماما در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد و هیچگونه استفاده ای از آن نشده باشد.
در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان تیک دیجیتال، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

۵- اگرمحصولی به دستتان رسید که در زمان حمل و نقل محصول آسیب دیده باشد.در این صورت :

هنگامی که قبل از تحویل گرفتن محصول آسیب دیدگی را مشاهده کردید ، می توانید از گرفتن بسته خودداری کنید تا کالا برای بررسی و ارسال مجدد به تیک دیجیتال برگشت داده شود.از آنجایی که تیم حرفه ای ما محصولات را به صورت ایمن و استاندارد بسته بندی کرده و تحویل موسسات حمل و نقل می دهد ، هر گونه آسیبی که به محصول در حین حمل و نقل وارد شود به عهده شرکت حمل و نقل خواهد بود و تیم ما تنها در صورت تایید شرکت حمل و نقل خسارت وارد شده را جبران می نماید.

کالای آسیب دیده را باید به همان شکلی که تحویل گرفته اید به همراه همه ی متعلقات و لوازم جانبی به همراه صورت جلسه شرکت حمل و نقل کننده به تیک دیجیتال ارسال کنید.
کارشناسان ما ظرف مدت ۷۲ ساعت از دریافت کالا به بررسی ایراد پرداخته و در صورت تایید، کالا برای مشتری تعویض می گردد. در صورت عدم تایید کارشناسان، کالا برای مشتری پس فرستاده می شود.