سوالات متداول مشتریان فروشگاه تیک دیجیتال

آیا می توان به فروشگاه تیک دیجیتال اعتماد کرد؟

وبسایت تیک دیجیتال در آغاز فعالیت خود، اقدام به کسب نماد الکترونیکی از سوی مرکز تجارت الکترونیکی نمود. در این راستا مشتریان می توانند با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهند. نماد این اعتبار در بخش پایینی وبسایت قابل رویت است.

آیا باید برای خرید از فروشگاه حساب کاربری ایجاد کرد؟

بله، ایجاد حساب کاربری الزامی می باشد. ایجاد حساب کاربری در کمتر از چند دقیقه و بدون اتلاف وقف انجام می گیرد. حساب کاربری از آن جهت سودمند است که روند خرید را تسریع می بخشد و خریدار به سابقه ی خریدهای خود به راحتی دسترسی خواهد داشت و ما شما را مشتری دائمی خود قلمداد خواهیم کرد.

آیا امکان بازیابی و ویرایش اطلاعات کاربری بعد از ثبت، وجود دارد؟

کاربر بعد از ورود به حساب کاربری، می تواند مشخصات خود از جمله آدرس محل زندگی و تلفن تماس خود را تغییر دهد. این امکان ویرایش برای کاربر فایده ی دیگری هم دارد. کاربر می تواند با اصلاح مشخصات آدرس و کد پستی، کالای خود را به آدرس فرد دیگری نیز ارسال کند.

آیا کالاهای موجود در وبسایت ضمانت اصالت کالا دارند؟

با توجه به احترامی که به مشتریان عزیز قائل هستیم، سعی کرده ایم تا کالاهای دارای ضمانت خرید و گارانتی دار را در اختیار خریداران قرار دهیم. با تعهد کاری و مشتری مداری که روند سایت در پی دارد، در صورت نبود گارانتی یا حتی تقلبی بودن یک کالا به اطلاع کاربران خواهیم رساند.

آیا کاربر به اطلاعات حساب های قبلی خریداری شده و لغو شده، دسترسی دارد؟

بله کاربر می تواند بعد از ورود به حساب کاربری خود، به قسمت سفارش ها مراجعه کند و تمامی سوابق خریدهای خود، اعم از خریداری شده و لغو شده را در آن جا مشاهده کند.

آیا ثبت سفارش از طریق تماس تلفنی نیز امکان پذیر است؟

خیر، تمامی فروش های سایت از طریق آنلاین و اینترنتی می باشد.

چه تعداد نمایندگی در سایر شهر ها وجود دارد؟

تنها نمایندگی تیک دیجیتال این وبسایت می باشد. فروشگاه تیک دیجیتال هیچ نمایندگی در سایر شهرها با این عنوان ندارد.

آیا قیمت کالاها به روز رسانی می شود؟

بله کارشناسان فروشگاه هر ۲۴ ساعت قیمت ها را بر اساس بازار آپدیت خواهند کرد و بر قیمت ها کنترل و نظارت خواهند داشت.

تخفیفات موجود چه زمانی در سایت ارائه می شود؟ آیا امکان اعلام از قبل وجود دارد؟

تخفیفات در نظر گرفته شده در برخی از ایام و مناسبت های خاص اعمال می شود. در برخی از روزهای عادی سال نیز شرایط مختلفی بررسی می شود و بدون اعلام قبلی در سایت قرار می گیرد.

دوره و زمان شروع گارانتی کالا از چه تاریخی آغاز می شود؟

تاریخ مندرج بر روی برگه ی گارانتی به تنهایی معیار اصلی آغاز تاریخ گارانتی محصول می باشد، با ارائه ی کارت گارانتی می توانید از خدمات پس از فروش بهره مند شوید. اگر سوال دیگری در این زمینه داشتید، با واحد پشتیبانی فروش در ساعات کاری تماس بگیرید.

ضمانت بازگشت کالا تا چند روز امکان پذیر است؟

اگر مشخصات کالای مندرج بر سایت به هنگام تحویل محصول مغایرت داشته باشد یا به دلیل عوامل دیگری مشتری بخواهد کالای خود را مرجوع کند، طبق قوانین بازگشت کالا، برای کالاهای مرجوعی تا ۷ روز امکان استرداد وجود دارد. این استرداد محصول به شرطی است که آسیبی به کالا یا جعبه ی بسته بندی آن نرسیده باشد.

آیا امکان پرداخت قسطی وجه مورد نظر میسر است؟

خیر، تمامی پرداخت های وجهی به صورت نقدی و کامل می باشد.

مبلغ سفارش را چطور می توانم پرداخت کنم؟

رویه ی پرداخت سفارش برای شهر تبریز به دو صورت اینترنتی و پرداخت درب منزل می باشد و برای سایر هموطنان به صورت اینترنتی در نظر گرفته شده است. درخرید های اینترنتی رمز پویای خود را قبل از اقدام به خرید فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر به بخش شیوه های پرداخت مراجعه کنید.

خریداران در چه ساعاتی از شبانه روز می توانند با واحد پشتیبانی تماس برقرار کنند؟

مشتریان عزیز می توانند از ساعت ۹ الی ۲۲ به صورت آنلاین با واحد پشتیبانی گفت و گو کنند، اما زمان پاسخ گوی از طریق تماس تلفنی از ساعت ۹ صبح الی ۶ بعد ازظهر میسر می باشد.

اگر کالای خریداری شده به هنگام تحویل معیوب یا شکسته باشد، چه کار باید کرد؟

تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا چنین اتفاقی برای محصول شما به وجود نیاید، اما اگر به هنگام تحویل متوجه این قضیه شدید با واحد پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۶ بعد از ظهر تماس حاصل فرمایید. لازم است تا به هنگام تحویل کالا، محصول در حضور پستچی گشوده شود و در صورت وجود معیوب بودن کالا و اشکال در بسته بندی از گرفتن آن امتناع کنید.

آیا برای مشتریان دائمی و خرید های زیاد انجام گرفته، تخفیفاتی اعمال خواهد شد؟

برای خریدارانی که به طور مستمر از ما خرید خواهند کرد، تخفیفاتی ویژه ای در نظر گرفته شده است.