نگاهی کوتاه به گلس فول کاور

گوشی های هوشمند جایگاه ویژه ای در زندگی روزمره ی ما کسب کرده اند. در کشورهای توسعه یافته با توجه به تسهیلاتی همچون مدل های متنوع، قیمت های پایین موبایل ها و امکان خرید و پرداخت قسطی بدون کارمزد، معمولا رغبت کمتری به محافظت از گوشی های خود دارند، زیرا به راحتی بعد از سپری شدن چند ماه،
کاربران نسخه ی به روز تری را با قیمتی مناسب تر خریداری می کنند.
اما در کشور ما، جای خالی این امکانات همواره احساس می شود. با این اوصاف هنگام خرید اسمارت فون ها به این فکر می کنیم که برای حفاظت چند جانبه از بدنه پشتی و جلویی به چه لوازم جانبی نیاز داریم؟ تا هنگام خرید و فروش کالاهای دست دوم، با حفظ ظاهر بدنه ی گوشی از قیمت کالا کاسته نشود. از انواع مختلف برای ایمنی بدنه پشتی می توان به کاور و برای محافظت از صفحه نمایشگر، می تواتن به گلس که یکی از بهترین روش های موجود است، اشاره کرد. با پرداخت تنها کمتر از ۴ درصد از قیمت نمایشگر به خصوص نمایشگر های گران قیمت سوپر آمولد، صفحه نمایش در مقابل ضربات بیمه می شود.

فلسفه ی استفاده از گلس فول کاور چیست؟

این گلس چه برتری هایی نسبت به گذشته دارد؟

ضدخش های مقاوم امروزی در مقایسه با گذشته پیشرفت هایی را داشته اند. زمانی که گلس ها بر روی اسکرین نصب می شدند، بعد از سپری شدن یک محدوده ی زمانی، ضدخش از لبه های گوشی جدا می شد. کاربران دریافتند که این محصول به درد گوشی های آن ها نمی خورد.
این ضدخش ها تمام صفحه نمایش را پوشش نمی دادند و لبه های کناری و گوشه های تلفن همراه را آسیب پذیر می کردند. در قیاس با استفاده کردن یا نکردن گلس نیز چندان تفاوتی نمی کرد، بعد از مدتی اطراف گلس به دلیل چفت نشدن با  لبه های گوشی کنده می شد و زیبایی ظاهری موبایل را تغییر می داد. از طرفی این ضدخش ها با تولید حباب در زیر ا نمایشگر تصوری را برای کاربر آزاردهنده می کرد.

اما دلیل این ناکارایی چه بود؟

انعطاف ناپذیری و چسب ضعیف دو ایراد اصلی ضدخش ها بود. با اختراع گلس فول کاور، این محافظ صفحه، به قابلیت انعطاف پذیری و چسب قوی تر مجهز شد. این دو قابلیت از کنده شدن سریع گلس جلوگیری می کند و به راحتی بر روی گوشی قرار می گیرد. گلس فول کاور با احاطه کامل به صفحه نمایش و کیفیت بالا متضمن نمایشگر اسمارت فون ها شده است.

اما این ویژگی تنها خوبی گلس نیست!

نگرانی کاربران در استفاده از گلس ها به دلیل تغییر رنگ و کیفیت تصاویر قابل درک است، زیرا برخی از گلس های موجود در بازار کیفیت نمایشگر را پایین می آوردند. خبر خوب این که، محافظ صفحه فول کاور در کیفیت و رنگ تصاویر تغییری ایجاد نمی کند و کاربران می توانند با لذت و امنیت بیشتری همانند سابق از موبایلشان استفاده کنند. ضدخش های فول کاور با خاصیت ضد لک و ضد اثر انگشت، ضرورت تمیز کردن دائم اسکرین را برطرف کرده اند.

همان طور که گفتیم کارایی اصلی این محصول ضربه گیر بودن اسکرین را بالاتر می برد، اما آیا در مواجه با اجسام برنده می توان روی آن حساب باز کرد؟ پاسخ مثبت است. در برخورد با اشیای تیز ضدخش فول کاور همانند یک سپر، سرسختانه عمل می کند و دیگر شاهد خط و خش های ریز و کوچک بر روی اسکرین نخواهیم بود. محافظ صفحه ی فول کاور با جلوگیری از انعکاس نور خورشید بر روی screen، موجب فشار کمتر به چشم در هنگام کار کردن و خواندن پیام های متنی در زیر نور آفتاب می شود.
موبایل هایی که به این نوع گلس مجهز شده اند، علاوه بر تمام کارایی هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، باعث سهولت و روانی حرکت انگشتان دست نیز می شود که به کابران اجازه بازی کردن بهتر می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *